Víme, jak je pro střední generaci složité cestovat, tvrdí manželé, kteří provozují ubytování na Bali
Před čtyřmi lety se Jindřich a Michaela Láznovští sbalili batoh a místo penzionu na Šumavě si otevřeli dům na Bali, do kterého zvou nejen české turisty. „Vím, že střední generace má s cestováním trochu problém. Jsou unavení z dovolených na míru od kanceláří, chtějí to zažít trochu po svém, ale stále nemají úplně odvahu. Chtějí to mít v klidu, mít jistotu, že mluvíme česky, že když bude problém, pomůžeme jim. Na to cílíme,“ říká Lázňovská.
Ve vile u moře se Lázňovštví starají o české a slovenské turisty a slibují, že se u nich budou mít jako u babičky. Proto se jejich projekt jmenuje Bába na Bali.
Čtěte také
„I pro mě byla kdysi první cesta do zahraničí s batohem trochu stresující. Jako cizí jazyk jsme měli ruštinu a k angličtině jsme měli daleko,“ vysvětluje podnikatelka, proč se s manželem rozhodli nabízet ubytování a služby právě Čechům a Slovákům zejména ve středním věku.
V podnikání se jim daří a ostatní Čechy, kteří nabízí stejné služby, jako konkurenty nevnímají. „Pandemie a omezení cestovního ruchu to vyčistily, zůstali jen ti, kteří to myslí opravdu vážně,“ pokračuje a dodává, že na Bali se dá podnikat i nelegálně, ale sami stáli o to svoje podnikání přiznat:
„Ten proces, abychom na Bali podnikali legálně, nebyl úplně jednoduchý a bylo to poměrně nákladné. Trvalo to skoro tři čtvrtě roku, než se povedly první papíry,“ říká Lázňovská. Dokumenty získali před lety na podzim a v lednu už ubytovali první hosty.
Poslechněte si celý rozhovor, s manželi Lázňovskými hovoří Petr Vavrouška.
Související
-
Navrhuje stavebnice Lego. „Jsem zastydlé dítě, asi jsem nikdy nevyrostl,“ přiznává Milan Reindl
Co dělat, když v krabici zůstane několik kostek navíc? „Pokud to nejsou žádné větší díly jako ozubená kola, tak se nemusíte bát. Té drobotiny dáváme trochu navíc.“
-
Staví katedrály 21. století. „Ať můj mrakodrap zboří, přijde něco kvalitnějšího,“ říká Le Peutrec
„Mrakodrapy jsou katedrály 21. století. Je to spojnice mezi nebem a zemí. Světové velmoci tím demonstrují svou ekonomickou sílu,“ myslí si architektka Eva Le Peutrec.
-
Jsem napůl zálesák a napůl civilizovaný člověk, ale v divočině se netřeba bát, přiznává biolog Lhota
„V Indonésii dětem vykládají, že je zapotřebí sázet stromy, ale nemluví se o tom, že ty stromy jsou cizokrajné akácie, nemají význam a slouží jen papírenskému průmyslu.“
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka