Spisovatel Jiří Stránský beze zbytku splňoval moji představu o prezidentovi, říká novinář a manažer Ježek

20. listopad 2019

„Mám své šestiletky,“ říká současný šéf Obecního domu o svých ředitelských postech. V předchozích dekádách zastával pozici generálního ředitele Českého rozhlasu, později ve stejné roli vedl Národní knihovnu ČR.

Čtěte také

Novinář a manažer mimo jiné spoluorganizoval iniciativu Děkujeme, odejděte! Jak by porovnal tehdejších snahy aktivistů a současnou kampaň Milionu chvilek pro demokracii a jejich poslední demonstraci na Letenské pláni 16. listopadu?

V něčem jsou si akce podobné. Cílem i tím, jak byly vedené. Také tím, že na nich promlouvali lidé, kteří mají co říci a kultivovanou češtinu. Na druhou stranu, Milion chvilek je daleko lépe organizovaný spolek, lépe zvládají produkci.“

Hubatost a kultivovanost

Ježek také připomíná osobnost na jaře zesnulého spisovatele Jiřího Stránského, kterého, jak říká, oslovoval prezidentským titulem.

Jiří Stránský

Byla to osobnost, která beze zbytku splňovala moji představu o postavě prezidenta. Se vším všudy,“ říká host Osobnosti Plus a dodává, že v politice je bohužel nutné jít do konfrontace s volebními rivaly a Stránský byl pověstný svými přímočarými postoji.

Na druhé straně si myslím, že ani Miloš Zeman si nebere příliš servítky a kdyby se Jiří Stránský svým projevem postavil vedle jeho hubatosti, tak i kdyby říkal otevřeně všechno, co si myslí, bylo by to přinejmenším velice kultivované,“ uzavírá.

Poslechněte si celý rozhovor Barbory Tachecí s jejím hostem. Vlastimil Ježek odpoví mimo jiné i na otázky týkající se možné politické kariéry nebo návratu do křesla generálního ředitele rozhlasu.

autoři: Barbora Tachecí , kte

Související