V srpnu na Plusu vysíláme cyklus pořadů spojených s Československým rozhlasem, hlavně v krizových dobách okupace. Poslechněte si Portréty s profily zasloužilých rozhlasáků a mnoho dalších historických pořadů s podobnou tematikou.
Nejnovější články
-
Vlny byly silný zážitek, říká Třeštíková. „Velký film nevzniká podle šablon,“ oponuje publicistka
Film Vlny poputuje do boje o Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film. „Film je předvídatelný,“ hodnotí publicistka. „Není,“ namítá Třeštíková.
-
„Už po pár dnech část kolegů litovala, co vysílala za okupace." Karel Sedláček o startu normalizace
V okupační dny měl rozhlas významnou roli, vysílal i vzkazy rodin nebo možná odbojových skupin. Brzy se ale atmosféra změnila, popisuje legendární hlasatel Karel Sedláček.
-
Vzdor a propaganda. V srpnu 1968 zněl éterem odpor i prookupační vysílání z Albánie a Číny
Co vysílaly zahraniční rádia i prookupační stanice? Co se dochovalo v rozhlasových archivech z autentických nahrávek dnů okupace?
-
Po reportáži z prvních srpnových dnů 1968 se redaktor Volný stal legendou
Novinář a rozhlasový redaktor Sláva Volný byl jedním z prvních, kteří na mikrofon zaznamenali reakce obyvatel Prahy na sovětské tanky v ulicích.
-
Ženy se také stavěly proti okupaci. Ve středu odpoledne je připomene festival NeverMore68
„Jako společnost jsme nebyli zvyklí dávat prostor ženám. V posledních letech se to obrací a my jsme se k tomu chtěli připojit,“ říká autorka festivalu Šubrtová.
-
Cenzura na hlavních samopalů. Jak se československé redakce zbavovaly novinářů po srpnové okupaci?
Do poslední chvíle se snažili udržet v redakcích a šířit zprávy o tom, jak probíhá sovětská okupace. V archivním pořadu vzpomínají Wichs, Seemann a Hvížďala.