Oxfordští studenti dostali „výprask“ v hokeji. Pražští vysokoškoláci vyhráli 11:5

14. březen 2017

Pro „velký výprask“ si do Prahy přijeli vědci z Oxfordské univerzity. Dostali ho na ledě od týmu z pražské Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT). V historicky prvním hokejovém zápase domácí akademici vyhráli 11:5.

Podobné zápasy vědců a vysokoškoláků budou zřejmě stále častější. Univerzity totiž dobře vědí, že kromě kvalitního studijního zázemí musí nabízet i mimovědecké vyžití.

Miroslav Dragoun je ve druhém ročníku na doktorátu VŠCHT a hraje jako brankář: „Je to poprvé, co hrajeme mezinárodní zápas se zahraniční školou, a zrovna se povedlo, že to je Oxford, jedna z nejstarších univerzit na světě. Je to poprvé, ale určitě v tom chceme dál pokračovat.“

Hokejový zápas studentů VŠCHT se studenty z Oxfordu

„Naše vysoká škola je velice dobrá ve vědě a výzkumu a naši studenti nežijí jen výzkumem, ale i sportem,“ říká prorektor pro strategii a rozvoj VŠCHT Milan Pospíšil. „Hokej je jeden z několika sportů, které jsou na naší škole poměrně úspěšné.“

Dodává, že přínosem podobných akcí mohou být kontakty se zahraničními mladými vědci, a to se může projevit třeba i ve výměnných pobytech.

autoři: pek , jpr
Spustit audio