Ondřej Soukup: Případ Navalnyj a obchodování s informacemi
Investigativní novináři z několika ruských a zahraničních médií zveřejnili materiál, který má dokazovat roli agentů ruské tajné služby FSB při otravě opozičníka Alexeje Navalného nervovým jedem. Identifikovali 15 lidí, třeba šéfa moskevského vědeckého centra Signal, kde se zřejmě vyrábí látky třídy novičok. Nebo generála Kirilla Vasiljeva, ředitele Ústavu kriminalistiky tajné služby FSB, a chemika Stanislava Makšakova, který vyvíjel chemické zbraně v dobách Sovětského svazu.
Autor je komentátor Hospodářských novin
Související
-
Alexandr Mitrofanov: Navalnyj versus Putin v další fázi
Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj ještě není podle svých slov stoprocentně fit. Zůstává v pronajatém berlínském bytě a většinu času tráví fyzioterapií a procházkami.
-
Alexandr Mitrofanov: Kreml dusí svého hlavního kritika Navalného
Když se mimo Rusko vnímají tamní politické poměry jako konfrontace prezidenta Vladimira Putina a opozičníka Alexeje Navalného, jde o zjednodušení, jenže není až tak velké.
-
Robert Schuster: Pacient Navalnyj a německo-ruské vztahy
Německá metropole je už několik dní dějištěm nejnovější kapitoly dlouhotrvajícího konfliktu mezi současným Ruskem prezidenta Vladimira Putina a demokratickým Západem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.