Odstartoval 2. ročník projektu, který plní přání osamělým seniorům. Staňte se Ježíškovým vnoučetem!

12. listopad 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ježíškova vnoučata 2018
0:00
/
0:00

Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata se loni rozhodl plnit přání osamělým seniorům. Jeho druhý ročník právě startuje. Přidáte se i vy?

Loni se prostřednictvím Ježíškových vnoučat podařilo splnit bezmála 14 tisíc přání a letos je, zdá se, zájem ještě větší než v minulém roce.

„Už několikrát spadl server,“ popisuje situaci v den spuštění webu vedoucí projektu Martin Ondráček. „Spuštění proběhlo o půlnoci – chtěli jsme se vyhnout velkému náporu, který jsme zažili v loňském roce, kdy jsme to odstartovali odpoledne. Ale i přes to byl zájem tak obrovský, že jsme měli technické potíže.“

Domovy se mohou přihlašovat až do Štědrého dne a lidé mohou přání plnit i po Novém roce.
Martin Ondráček

Martin Ondráček ale dodává, že organizátoři vnímají nápor zájemců jen pozitivně: „Znamená to, že v této zemi žije velké množství lidí, kteří chtějí udělat radost babičkám a dědečkům v domovech pro seniory. A to je skvělá zpráva.“

Jak se stát Ježíškovým vnoučetem?

Systém je velmi jednoduchý. Stačí si na webových stránkách www.jeziskovavnoucata.cz vybrat přání, které chcete a máte možnost splnit. Pak se s vámi spojí daný domov, se kterým dohodnete veškeré podrobnosti předání dárku.

autoři: Michael Rozsypal , marz
Spustit audio