Redaktorka a moderátorka. Na Českém rozhlase Plus se podílí na vysílání Ranního a Odpoledního Plusu a připravuje pořady Ex libris a Studio Leonardo. Podílela se na sérii Střepy – rozhovory o válce s předními českými spisovateli a spisovatelkami.
Do Českého rozhlasu nastoupila v roce 2007 na stanici Český rozhlas 6 (dříve česká redakce Rádia Svobodná Evropa), kde se věnovala zejména otázkám migrace, každodenní ekonomiky a ekonomie a historie (pořady Zaostřeno na cizince, Člověk a trh, Hovory o Evropě a Historie věčně živá).
Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK a anglistiku-amerikanistiku a dánštinu na Filozofické fakultě UK a na Kodaňské univerzitě.
V rámci studií a projektu GAUK pobývala také v Argentině. Absolvovala několikatýdenní stáž v BBC World Service v pořadu World Have Your Say a v dánském listu Weekendavisen. V roce 2023 získala stipendium Fulbrightovy komise na Tulane University v americkém New Orleans, odkud pro posluchače Plusu připravila sérii pořadů o stále citelnějších dopadech změny klimatu a o reakcích místních obyvatel na ně.
Ocenění: Národní vítězka Ceny Evropského parlamentu (2011), Novinářská křepelka (2013), nominace na Novinářskou cenu v kategorii Solutions Journalism (2017).
Kontakt: daniela.vrbova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Muzika nakopnutá válkou. Jak invaze změnila ukrajinskou hudební scénu?
Jak se ukrajinská hudební scéna proměnila po napadení země ruskou armádou? Ukrajinci, kteří v těžkých časech války hledají útěchu v hudbě, pozorují nebývalý vývoj.
-
Trump už nemluví o zdi proti migrantům. Spíš bude žadatele o azyl držet mimo USA, usuzuje odborník
„Migranti byli jedním z důvodů, proč Trump nakonec vyhrál,“ odhaduje pro Český rozhlas Plus iberoamerikanista Lukáš Perutka z Univerzity Palackého v Olomouci.
-
Pokud chtěla StB kompromitující materiály, dávala odposlechy i do ložnic, popisuje historik
Klíčové události roku 1989 připomínáme v reprízách hned dvou pořadů. Jaké metody sledování volila naše Státní bezpečnost?
-
Americká noc. Poslechněte si rozhovory a komentáře k volbám prezidenta Spojených států
Američané odvolili. Radiožurnál a Český rozhlas Plus přes noc z 5. do 6. listopadu vysílal nepřetržitě komntáře a rozhovory s odborníky z řad politologů i diplomatů.
-
Tripartity ve školách: Žáci si v bezpečném prostředí s rodiči a učiteli vyjasní představy o vzdělání
Jak napomoct lepší komunikaci mezi rodičem, žákem a školou? V podcastu Reparát hosté představují setkání ve formátu tzv. tripartity nebo triády.
-
BONUS: Bez Ukrajiny by nebylo Izraele? Kultura a myšlenky putující mezi Izraelem a Ukrajinou
V bonusovém materiálu k podcastu Na Východ! si Josef Pazderka, Ondřej Soukup a Jan Fingerland vyměňují tipy na dobré knížky o dějinách emigrace do Izraele.
-
Tvoje tělo je tvoje. Lektoři na školách podporují schopnost nastavení hranic v intimitě
S hosty Reparátu mluvíme sexualitě a otevřenosti ve výchově, a to s lektorkou kurzů Zdravé dospívání Petrou Sovovou.
-
(Ne)spojenci. Složité vztahy mezi Izraelem a Ukrajinou
Izraelský premiér opakovaně odmítl, že by nadstandardní vztah mezi ním a Putinem byla takzvaná bromance, tedy jakési spříznění duší. Jde prý o pouze o otázku zájmů.
-
Jak podpořit učitele v inkluzi? Pomáhají supervize i péče o duševní zdraví pedagogů
Jak na inkluzi ve školách? Jaký je rozdíl mezi asistentem a sociálním pedagogem? A jak moc potřebují učitelé supervizi? Poslechněte si Reparát o inkluzi očima pedagogů.
-
BONUS: „Poevropšťování“ vína a další gruzínské chuťovky
Co nabízí gruzínský stůl? V bonusovém materiálu podcastu Na Východ! probírají Pazderka, Soukup a Černík gruzínskou kuchyni, literaturu a kinematografii.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »