Nejnáročnější byla druhá vlna, doslova masakr, ohlíží se záchranářka za víc než rokem s covidem
Ještě před několika týdny neměli často zdravotničtí záchranáři čas na jídlo nebo odpočinek. Kvůli výraznému nárůstu počtu nakažených se hlavně v březnu téměř nezastavili. Většinu služby tak trávili v ochranném obleku. Teď už se pomalu vracejí k běžnému režimu, takže přišel čas na malé ohlédnutí.
„Nejnáročnější byla druhá vlna. To teda byl doslova masakr. Nastupovala jsem do služby a už jsem si říkala: Tak, já se do toho bílého obleku vlastně obléknu rovnou. Bylo to náročné,“ přiznává záchranářka z Hostivic a nově také mluvčí Středočeské záchranné služby Petra Homolová.
Celé Zaostřeno Lucie Korcové najdete v audiozáznamu. Dozvíte se, jak zvládli neuvěřitelné nasazení během koronavirové epidemie, jestli je jich dostatek či kdy vyjíždějí zbytečně.
Související
-
Středočeští záchranáři často vyjíždějí k opařeným a popáleným dětem
Středočeští záchranáři často vyjíždějí k opařeným a popáleným dětem, letos už zaznamenali 43 případů. Za celý loňský rok to bylo 108 případů.
-
Covidová pandemie vyčerpává i záchranáře. Jak bojují a jak se se vším vyrovnávají?
Nejen zdravotníky v nemocnicích, ale také ty na záchrankách vyčerpává už roční boj s covidem-19. Dnes je to přesně rok od chvíle, kdy Česko zaznamenalo první oběť.
-
U lidí, kteří umírají, je občas dobré nepomáhat, je to ale nesmírně těžké rozhodnutí, přiznává lékař
Co prožívá doktor, který přijíždí na místo nehod, kde kromě odborných lékařských znalostí musí být i dobrým psychologem? Hoste Ondřeje Kepky je lékař Jan Škoula.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.