Naděje má sílu překonat nesvobodu a nenávist, tvrdí Jankovská z festivalu Věčná naděje
Martina Jankovská spojila v posledních letech svůj život s hudebním festivalem Věčná naděje. Jeho základ tvoří díla vytvořená v podmínkách koncentračních táborů. Program je každoročně doplněn o další české a světové tvůrce a interprety. Hlavní myšlenkou je podle ní věčná naděje, která má sílu překonat nesvobodu a nenávist.
Hudební festival Věčná naděje připomíná tvorbu skladatelů a interpretů české i německé národnosti, židovského i křesťanského vyznání.
Na zajímavých místech Prahy zazní skladby, které vznikaly v podmínkách koncentračních táborů nebo tvorba českých a světových hudebních velikánů.
Více v repríze pořadu Hovory Evy Hůlkové.
Související
-
První nebe letošní sezony. Vlajková loď našich inscenací byla součástí festivalu Věčná naděje
V Minoru není ...a bolelo nebe rozhodně žádnou novinkou. Po delší době jsme se s ním ale mohli představit ve velkém sále a navíc v rámci festivalu Věčná naděje.
-
Pátý ročník festivalu Věčná naděje uvede naše ...a bolelo nebe. Přijďte 28. listopadu do Minoru
Představení ...a bolelo nebe je naším vlajkovým titulem. Jsme moc rádi, že ho po čase můžeme opět uvést na jevišti v Minoru. Přijďte za námi 28. listopadu v 18:00.
-
Host: Martina Jankovská, spoluzakladatelka mezinárodního hudebního festivalu Věčná naděje
Festival Věčná naděje usiluje o zachování památky umělců středoevropského prostoru, kteří byli za druhé světové války násilně umlčeni.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.