Naděje má sílu překonat nesvobodu a nenávist, tvrdí Jankovská z festivalu Věčná naděje

31. prosinec 2023

Martina Jankovská spojila v posledních letech svůj život s hudebním festivalem Věčná naděje. Jeho základ tvoří díla vytvořená v podmínkách koncentračních táborů. Program je každoročně doplněn o další české a světové tvůrce a interprety. Hlavní myšlenkou je podle ní věčná naděje, která má sílu překonat nesvobodu a nenávist.

Hudební festival Věčná naděje připomíná tvorbu skladatelů a interpretů české i německé národnosti, židovského i křesťanského vyznání.

Na zajímavých místech Prahy zazní skladby, které vznikaly v podmínkách koncentračních táborů nebo tvorba českých a světových hudebních velikánů.

Více v repríze pořadu Hovory Evy Hůlkové.

autor: Eva Hůlková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.