Musíme se naučit žít digitálně, míní podnikatel Diblík, autor aplikace v oblasti duševního zdraví

26. únor 2024

„Snažíme se v prostředí smart technologií poskytnout smysluplné místo, přestože technologie lidskou terapii nikdy nenahradí. Ale ani to není naše ambice. Aplikace vzniká ve spolupráci s psychology, psychiatry a univerzitami a všechny přístupy, které najdete, jsou podloženy vědou. Musíme se prostě naučit žít digitálně,“ říká zakladatel platformy VOS.health Jiří Diblík.

Programovat začal ve svých 12 letech a už tehdy vyvíjel nové mobilní aplikace. Když mu bylo 18, půjčil si od rodičů auto, ze skříně vytáhl oblek z tanečních a vyrazil do Švýcarska hledat klienty pro svou softwarovou agenturu.

Čtěte také

Těsně před pandemií se začal naplno věnovat vývoji aplikace pro mentální zdraví. Investory tehdy odjel shánět do kalifornského Silicon Valley.

„V Americe na vás nikdo nečeká. Obešel jsem denně desítky networkingových akcí, stokrát za den jsem představil svou vizi, a stejně jsem nikoho nesehnal. Nakonec jsem měl štěstí až v Evropě," popisuje zakladatel platformy VOS.health, která se stará o duševní pohodu víc než 3,5 milionu uživatelů.

Poslechněte si celé Hovory Naděždy Hávové. Podnikatel Diblík prozradí, že podle něj technologie nedokážou nahradit terapie živého člověka. Vyprávět bude i o svém dědečkovi, který byl primářem psychiatrické léčebny v Chocni.

autor: Naděžda Hávová
Spustit audio

Související