Měli jsme našlápnuto k rekordnímu roku, ale přišla pandemie. Dnes jsme silnější, tvrdí šéfka AAA Auto

9. květen 2021

Karolína Topolová je generální ředitelkou společnosti AAA Auto, největšího prodejce ojetých vozů v Česku i ve střední a východní Evropě. „Pandemický rok byl velmi těžký, pro maloobchod krutý. Ale byl také pozitivní, nakonec se cítíme mnohem silnější,“ říká Topolová. Její firma se nově chystá expandovat do západní Evropy.

„Pandemie nás zasáhla v mnohem lepší ekonomické situaci. Nezmizely peníze ani poptávka. Lidé chtěli nakupovat auta a měli na to. Ale když došlo ze dne na den k uzavření maloobchodu, přinesla ta nejistota velké zásahy,“ vzpomíná Topolová na to, jak z 3500 zaměstnanců musela sedm stovek propustit. 

Čtěte také

„Chtěli jsme, aby byl rok 2020 historicky rekordní. A měli jsme hezky našlápnuto. Jenže přišel blesk z čistého nebe, celé se to změnilo a my jsme udělali spoustu nových kroků, které bychom jinak vůbec neudělali,“ přiznává generální ředitelka.  

Zatímco v plánu měla firma prodat v roce 2020 na 90 tisíc aut, nakonec jich prodala 70 tisíc. „To beru jako obrovský úspěch, protože je to pořád pátý nejlepší výsledek v historii naší společnosti,“ dodává Topolová.

Jak se firmě daří v online prodeji? Proč věří, že se prosadí i v západní Evropě? Poslechněte si Řečí peněz Petra Šimůnka.

autoři: Petr Šimůnek , kac
Spustit audio

Související