Joe Biden: Neodpustíme vám. Nezapomeneme. Dopadneme vás a zaplatíte

27. srpen 2021
Výrok týdne

Americké evakuace z Afghánistánu budou podle slibu prezidenta Joea Bidena pokračovat navzdory teroristickému útoku u kábulského letiště. Při atentátu, ke kterému se přihlásil Islámský stát, zemřelo 13 amerických vojáků a přes 170 Afghánců. Biden prohlásil, že chce ze země zachránit Američany i afghánské spojence. Amerika podle prezidenta ale útočníkům neodpustí.

Těm, kteří provedli tento útok, stejně jako komukoli, kdo chce ublížit Americe, vzkazuji: Neodpustíme vám. Nezapomeneme. Dopadneme vás a zaplatíte.
Joe Biden

Čtěte také

Evropské státy s evakuací končí, Američané ji po čtvrtečních teroristických útocích zrychlují. Zatím ze země neodešli.

Bude 31. srpen opravdu posledním termínem pro úplně poslední evakuační lety. Budou vůbec ještě bezpečné? Co vlastně americký prezident myslel svou zmínkou, že útočníkům neodpustí?  

Výrok týdne s Janem Burdou najdete v audiozáznamu. Analyzuje Oldřich Bureš z Katedry bezpečnostních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

autor: Jan Burda
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.