Jak vypadá život ve zhruba deseti čínských městech v karanténě?

27. leden 2020

Největším čínským městem v karanténě je hlavní město provincie Chu-pej, kde nákaza vypukla. Lidé kritizovali úřady, že zanedbaly zásobování, to se ve Wu-chanu zlepšuje.

Čtěte také

Čínská vláda ujistila, že zajistí dostatečné zásobování pro města uzavřená v karanténě kvůli šíření koronaviru. Nemoc způsobená tímto virem už v Číně zabila dohromady víc než 80 lidí, potvrzených nakažených je přes 2800.

Infekce se podle varování Světové zdravotnické organizace dokáže šířit stále rychleji a první případy nákazy se objevily i v Evropě.

V prvních dnech tam lidé v obavách z nedostatku potravin a vody vykoupili zboží v obchodech. Teď do města osobně přijel premiér Li Kche-čchiang, který tam podle státních médií má situaci prověřit. 

Hosté: 
David Jakš, asijský zpravodaj Českého rozhlasu
Barbora Kladivová, ekonomické redakce Českého rozhlasu
Markéta Moore, socioložka a vysokoškolská pedagožka na Hong Kong University

Víc si poslechněte v audiozáznamu Speciálu Plus. Ptal se Jan Burda.

autor: Jan Burda
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.