Jak poznáme člověka s autismem?
Diagnostika autismu a autismus ve společnosti. Úvod do gastroenterologie. Rizika trombózy nejen z antikoncepce. Onkologická imunoterapie.
V dnešním vydání si připomeneme světový den autismu. Jak se daří nebo nedaří začlenit lidi s autismem mezi ostatní, to řekne výkonná ředitelka sdružení APLA pro Prahu a střední Čechy Magdalena Čáslavská.
V dalším příspěvku zavítáme mezi lékaře, kteří lidem „vidí až do žaludku“. Obor gastroenterologie a zajímavé vyšetřovací metody představí MUDr. Marie Tomanová.
Rizika moderní civilizace nepřicházejí jen skrze žaludek a stravu, ale i skrze nevhodně předepsané léky. O riziku trombózy nejen z hormonální antikoncepce promluví MUDr. Peter Škapinec.
Může lidská imunita porazit rakovinu? Pokud se imunitě pomůže vhodnými léky, v některých případech to jde. Více o preklinickém výzkumu onkologické imunoterapie řekne prof. Blanka Říhová a zahraničního klinického využití této metody se bude týkat i jedna z dnešních aktualit.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.