Na stanici Český rozhlas Plus připravuje tematickou řadu Člověk v rámci Magazínu Leonardo, přispívá do populárněvědeckých rubrik Ranního Plusu. Pro pořad Meteor Českého rozhlasu Dvojka vytváří textové verze příspěvků.
Do Českého rozhlasu nastoupil coby student v roce 2008 do Tvůrčí skupiny elévů. V letech 2009-2012 působil na stanici Český rozhlas Leonardo jako redaktor magazínu Ženšen, zaměřeného na člověka, zdraví a medicínu, občas moderoval pořad Monitor a Víkendovou univerzitu. Počátkem roku 2013 připravoval magazín Klik-a pro Rádio Česko. V letech 2013-2014 zastával funkci denního dramaturga Tvůrčí skupiny popularizace vědy.
Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy - bakalářský obor Žurnalistika se specializací rozhlasová a televizní žurnalistika a magisterský obor Mediální studia.
Všechny články
-
Dějiny nepíšou vítězové, ale paranoia. Ideologie ji vtělily do politické akce, tvrdí Luigi Zoja
Stihomam, přehnaný strach a pocit, že za všechno mohou ti druzí, podle italského psychoanalytika a spisovatele Luigiho Zoji pochází z původně užitečných zvířecích instinktů
-
Rostliny s odděleným pohlavím? Česká věda pomáhá rozluštit, jak vznikla dvě pohlaví nejen u silenek
Čeští vědci jsou na stopě tomu, jak vznikla oddělená pohlaví. Přinejmenším u rostlin. Výsledky dlouholetého bádání právě vyšly v prestižním vědeckém týdeníku Science.
-
Magazín Experiment: Jaká tajemství ukrývá česká družice SATurnin-1? A jak se transplantuje rohovka?
Od úterý je na oběžné dráze nová česká průzkumná družice SATurnin-1. Ministerstvo obrany si ji objednalo u českého výrobce VZLU Aerospace.
-
Děti na základní škole chápou kvantové principy lépe než vysokoškoláci, tvrdí Bob Coecke
Proč je kvantové uvažování složité a za jak dlouho budou běžně dostupné kvantové počítače? Poslechněte si rozhovor s autorem učebnice Kvantum v obrazech Bobem Coeckem.
-
Vědec z Liberce objevil o Vánocích novou kometu
Vánoční večer přinesl Martinu Maškovi víc překvapení, než si dokázal představit. Ve svém libereckém bytě počítačem ovládá teleskop na observatoři v Argentině.
-
Stárnutí nemusí být nutně jen úpadek, věří americká historička. Natočila film o zrání sýrů – i lidí
Lidé mohou zrát jako víno – nebo jako sýry. Souvislostí mezi dozráváním sýrových kultur a lidského charakteru si povšimla americká historička Robyn Metcalfeová.
-
Pesticidy, arzen, těžké kovy i uran. Vynález indického vědce pomohl k nezávadné vodě milionům lidí
Špičkové technologie nemusejí být drahé a mohou spolehlivě fungovat i na venkově, dokazuje vynález fyzikálního chemika Thalappila Pradeepa. Poslechněte si rozhovor.
-
Kvůli závislosti na technologiích zakrňujeme. AI nám může pomoci být více lidmi, tvrdí vědkyně
Sociální sítě a technologie vydělávají tím víc, čím víc času jim věnujeme. Můžou nám ale i pomoct trávit čas smysluplně, říká Sophie Hamiltonová ze Stanfordovy univerzity.
-
Nepoužívejte umělou inteligenci ke zbytečnostem. Její spotřeba energie je neudržitelná, varují etici
Odborníci na etiku upozorňují, že současný rozvoj umělé inteligence nebude možné dlouho udržet. Je to podobné, jako bychom jezdili na nákup závodním autem.
-
Hodinky proti stresu? Nové biosenzory umí varovat před zvýšenou hladinou kortizolu
Chytré hodinky zapípají: Pozor, jste stresovaní, zkuste se uvolnit. Zhluboka dýchejte. Jak vypadá moderní prevence duševních nemocí podle neurovědkyně Anne Andrewsové?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »