HLASUJTE: Považujete za správné, že se vláda chystá odmítnout výsledky auditu o střetu zájmů?

4. prosinec 2019
Radiofórum

Česko se bude bránit do posledního dechu. Také těmito slovy ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) komentovala audit Evropské komise ke střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).

Čtěte také

Dostálová nevylučuje, že se republika proti auditu bude bránit u Soudního dvora EU. Opozice připravuje protitahy, které mají úředníkům ztížit další vyplácení dotací pro Agrofert.

Evropská komise požaduje vrátit skoro 284 milionů korun, které od 9. února 2017 získal holding na dotacích. Píše se to v jedné z klíčových pasáží utajovaného dokumentu, kterou získal server iROZHLAS.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Považujete za správné, že se vláda chystá odmítnout výsledky auditu Evropské komise, nebo ne? Proč se vládě a parlamentu stále nedaří vypořádat s údajným střetem zájmů premiéra? Jak by podle vás měl na závěry auditu reagovat Andrej Babiš a jak opozice?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

autor: Český rozhlas Plus
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.