HLASUJTE: Je podle vás portfolio pro Jourovou v Evropské komisi výhrou, nebo prohrou?

11. září 2019
Radiofórum

Věra Jourová (ANO) se stane místopředsedkyní Evropské komise. Bude mít na starosti dodržování hodnot EU a transparentnost.

Čtěte také

Pro ČR je velký úspěch, že má poprvé významný post místopředsedy Komise, je to vyznamenání pro Česko a ve spojení s portfoliem i ohromná důvěra, napsal premiér Andrej Babiš (ANO). Přidělené oblasti ale vyvolaly rozpaky.

Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa postaví komisařku proti státům V4. Lídr Pirátů Ivan Bartoš se pozastavil nad tím, že by transparentnost měla hlídat členka Babišova hnutí. Podle předsedy ODS Petra Fialy není portfolio v zájmu ČR.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Je, nebo není pro ČR výhodné, že Jourová bude mít v Komisi na starosti hodnoty EU a transparentnost? Jak se podle vás česká komisařka zhostí portfolia, díky kterému má také dohlížet na dodržování zásad právního státu v Polsku a Maďarsku? Proč podle vás nedostalo Česko ekonomické portfolio, o které usiloval premiér Babiš?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

autor: Český rozhlas Plus
Spustit audio

Související