HLASUJTE: Jak hodnotíte zavedení e-neschopenky?

Lékařka, nemoc, nemocenská (ilustrační)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Lékařka, nemoc, nemocenská (ilustrační)

Místo několika papírů pouze jeden, zbytek elektronicky. Nový systém e-neschopenek, který funguje od nového roku, budí hlavně u lékařů rozpaky.   

Sdružení praktických lékařů dokonce zvažuje žalobu na Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ). Vystavení podle nich trvá dlouho, problémy jsou i s předáváním neschopenek pacientů mezi lékaři.

Nový systém prý rozhodně není zadarmo. „Za provoz zdravotnického software lékaři zaplatí desítky tisíc ročně, stejně tak za práci IT specialistů, bez kterých se e-neschopenka neobejde. To jim, stejně jako jejich práci s vedením neschopenek, nikdo nehradí, vše dělají zadarmo. Pokud se s ČSSZ na úhradě nedohodneme, zažalujeme ji,“ říká předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka.

Ministerstvo práce a sociálních věcí si ale systém chválí. V pondělí se některé ordinace potýkaly s technickými výpadky a problémy měli lékaři, kteří posílají e-neschopenky bezplatně přes portál ČSSZ.

Dnešní Radiofórum se ptá:

Jak hodnotíte zavedení e-neschopenky vy? Je to, nebo není, ušetření papírování pro lékaře? Jaká je úroveň digitalizace ve zdravotnictví? A je digitalizace nezbytná?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Související