HLASUJTE: Bráníme se podle vás suchu dostatečně?

25. duben 2019
Radiofórum

Na třetině území ČR je už teď výjimečné až extrémní sucho. Oproti loňsku přišlo o měsíc dřív, informuje portál Intersucho.

Zemědělci začínají být velmi pesimističtí. Kvůli extrémnímu nedostatku deště posledních pět týdnů nerostou jařiny, ozimy zasychají, neroste ani tráva, ani vojtěška.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:  

Jak podle vás bude počasí pokračovat? Jaké čekáte léto? Bráníme se suchu podle vás dostatečně? Má naše zemědělství dostatečnou podporu ze strany státu pro boj se suchem? Co myslíte, jak moc je reálné zdražování potravin v důsledku sucha? 

Aktuální stav sucha v České republice.

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

autor: Český rozhlas Plus
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.