Festival Věčná naděje je spojení krásy hudby i lidského ducha, přibližuje ředitelka
Irma Mrázková miluje hudbu a také disponuje manažerskými schopnostmi, což se skvěle „potkává“ v její pozici výkonné ředitelky hudebního festivalu Věčná naděje. Organizátoři jej popisují jako „hudební projekt s přesahem“. V jeho základu je totiž hudba terezínských tvůrců, kteří byli zavražděni nacisty na vrcholu svých tvůrčích sil. V nelidských podmínkách se nezlomili, ale tvořili a jejich hudbu interpretují hudebníci dodnes.
Festival Věčná naděje připomíná především opomíjená díla umělců Terezína – Viktora Ullmanna, Gideona Kleina, Hanse Krásy, Pavla Haase, ale i dalších. Letošní ročník je už 7. v pořadí a koná se od února až do konce dubna.
O festivalu, o síle a kráse hudby a lidského ducha jsou Hovory Evy Hůlkové, poslechněte si víc.
Související
-
Hudba jako symbol svobody. Festival Věčná naděje uvádí díla romských a židovských hudebníků
Až do 30. března probíhá festival Věčná naděje. Divákům nabízí koncerty Iva Kahánka, Krása Quartetu, Tria Bohémo, přednášku o hudbě v Terezíně či sokument Defiant Requiem.
-
Naděje má sílu překonat nesvobodu a nenávist, tvrdí Jankovská z festivalu Věčná naděje
Martina Jankovská spojila v posledních letech svůj život s hudebním festivalem Věčná naděje. Jeho základ tvoří díla vytvořená v podmínkách koncentračních táborů.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.