Píšu s vášní a uhranutím. Ale jen o lidech, kteří mi změnili život, říká spisovatel Hošek
Za publikační činností vysokoškolského profesora Pavla Hoška, autora mnoha knih o zajímavých osobnostech, je léty prověřená vědecká erudice, ale také silné emocionální nasazení. Ctí fakta, ale vnímá je i srdcem.
Čtěte také
Ryze racionální vědecký přístup není jeho cesta. Jako teolog a religionista má schopnost vycítit spirituální dimenzi v dílech osobností, o kterých píše svoje knihy.
Naposledy to Pavel Hošek dokázal v knize Evangelium podle Bohumila Hrabala. Impulsem k jejímu vzniku se staly Hrabalovy duchovní promluvy na evangelické faře.
Poslechněte si celé Hovory Evy Hůlkové v audiozáznamu. Dozvíte se, jaký řetězec pozoruhodně šťastných okolností vedl k nahrávkám, které 40 let čekaly na své objevení.
Související
-
Karel Hvížďala: Bohumil Hrabal, křehký rabiát
„Cokoliv jsem napsal, vždycky to bylo psaní v mračnu, posedlá touha psát, ... takové zvracení, taková zpověď toho, čeho jsem se bál, co jsem musel napsat, aby mi bylo líp.“
-
Karel Hvížďala: Bohumil Hrabal, filozofující pábitel
„Nezbývá než vyrvat se císařským řezem a spálit tváře maškar. Pak možno světem jít bez studu, že je člověk poraněný strom, že je karakulskou ovcí, že je člověk ocel!“
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.