Eva Turnová: Co ještě v životě stihnout

Co ještě v životě stihnout
Co ještě v životě stihnout

V jednom z návodů na život, se kterými se v poslední době roztrhl pytel, figuruje takzvaný „bucket list“, v němž by se měl člověk zamyslet nad tím, co chce stihnout před smrtí.

Sousloví zřejmě souvisí s frází „kick the bucket“ neboli „natáhnout bačkory“.

Eva Turnová: Strejda Ezoterika

Ezoterika

Můj strýc mě rád zasvěcoval do tajů ezoteriky. Že věci mají duši, jsem pochopila hned, protože jsem zrovna píchla kolo, ale že věci se v sobě odrážejí, to mi dalo zabrat.

Na netu dokonce existuje seznam doporučených činností, mezi které patří: naučit se cizí jazyk, proletět se balónem, zaběhnout maratón, dosáhnout ideální váhy, jezdit na kajaku, tančit bosý v dešti, zasadit kytku a dívat se, jak roste.

Přemýšlím o tom, jestli štěstí tkví v činnostech, a když si někdo odškrtne obeplutí světa, bude víc happy. Proč se veverka nepustí do studia oslího jazyka, medvěd neomezí přísun medu kvůli nadváze a ryba netrénuje na výstup na Říp?

Ale věčně něco řešící člověk, to je jiná káva. Představuju si čtenáře článku, kterému najednou dochází, že pracuje v řeznictví, přestože má jednoznačně na víc.

Ahoj

Sepíše bucket list a praští s kýtou, aby mohl tančit bosý v dešti kolem květiny, která roste. Stárnoucí prostitutka si uvědomí, že chtěla původně drandit na kajaku, střihne si kurs a svým štamgastům pak doplní rejstřík o eskymáka.

Eva Turnová: Koučink

Koučink

K Vánocům jsem loni dostala poukaz na koučink. A protože už mě nebaví somrovat hrnce a dědit mobily, řekla jsem si, že se nechám okoučovat.

Undergroundový básník naskakuje do horkovzdušného balónu a mění svůj dekadentní styl na sluníčkový. Ale proč nezkusit všechno?

Naplnili jsme tedy po Silvestru kýbl papírky a každý si vytáhl tři.

Na mě vyšlo: sjet špičkovou sjezdovku na lyžích, naučit se „ahoj“ padesáti jazyky a říct někomu veřejně, že ho mám ráda. Vytáhla jsem dřevěné lyže bez hran po dědovi. Hned na prvním slalomu jsem hodila záda.

Noha je v kýblu, takže ještě nejmíň pět neděl nenatáhnu ani bačkory.

Ahoj, hello, zdrávstvuj, hola, čus, Johanko, mám tě moc ráda…