Eva Turnová: Koučink

Koučink
Koučink
0:00
/
0:00

K Vánocům jsem loni dostala poukaz na koučink. A protože už mě nebaví somrovat hrnce a dědit mobily, řekla jsem si, že se nechám okoučovat.

Můj kouč měl na sobě slimfitovou košili s čárovým kódem, kde se střídaly oranžový, zelený a žlutý proužek v mučivé pravidelnosti.

Eva Turnová: Haló do vesmíru pro Václava Havla

Václav Havel se považuje za klidného člověka

Na Silvestra o sametové revoluci měla naše kapela „Odvážná srdce“ koncert v suterénu klubu Futurum, zatímco Václav Havel si v sále nad námi odbýval svůj novoroční projev.

„Toto je úvodní schůzka, ano? Podíváme se na to, jak pracovat efektivně s výsledkem uvolnění vašeho potenciálu, ano? Tak například co děláte zítra?“

„Jedu do tiskárny pro knížky, zabalím je a pošlu z pošty.“

„Vidím že vaše třináctá komnata je plýtvání drahocenným časem. Když vydělíme váš roční příjem dvanácti, pak dvaceti a osmi, dostaneme vaši průměrnou hodinovou mzdu, ano? Kdokoli vám nabídne, že vám to tam odnese za míň, berte to, protože ušetříte, ano?

Ve vyšetřeném čase si můžete spočítat, kolik vám zbývá dnů do konce života, když odečtete svůj věk od průměrného věku ženy a vynásobíte dny v roce. Uvidíte, že už jich tolik není, ano?“ 

Eva Turnová: Když u Babišů hrají šachy

Šachy jsou podle exmistra světa Bobbyho Fischera válkou na hrací desce, při níž jde o to rozdrtit konkurentovo myšlení i ego

Když slyším politiky popisovat situaci, kde mi něco nehraje, snažím se představit si ji dotaženou v reálu.

Spočítala jsem svou hodinovou mzdu a vyšlo mi sto pade. Šla jsem nakoupit, ale zdržela jsem se u másel o korunu dýl, než stála nejlevnější značka.

Trvalo mi dvě hodiny, než jsem našla někoho, kdo byl ochotný jít místo mě za kilo na poštu, takže jsem přišla o čtyři. Při počítání dnů do konce života jsem usnula a prospala tři stovky.

Prošustrovaný čas bych mohla získat zpět odletem na Aljašku napříč deseti časovým pásmům, ale to bych se buď nesměla vůbec vrátit a nebo bych musela cestou zpátky v letadle někoho pořádně prokoučovat.