Encyklopedie Plusu: Vše, co jste chtěli vědět o koronaviru, na jednom místě

Kde mohu v době koronaviru najít pomoc? A kde ji nabídnout?

4. duben 2020

V době nouzového stavu, a pro mnohé i povinné karantény, se mezi lidmi vzedmula obrovská vlna solidarity a ochoty si vzájemně pomáhat. Přinášíme několik tipů a doporučení, kde můžete pomoc najít, ale kde ji i naopak nabídnout.

Server Chci (po)hlídat propojuje dobrovolníky s rodiči zdravotníky, kteří potřebují pohlídat své děti. A hlídání dětí můžete také nabídnout.

Server SousedskaPomoc.cz vznikl podle iniciátorů proto, aby za pomoci dobrovolníků zajistil doručování potravin a léků nejvíc ohroženým lidem. I zde můžete pomoc najít nebo nabídnout.

Čtěte také

Další platformou pro nabízení i příjímání pomoci je stránka pomocdodomu.cz. Tady organizátoři vyzývají, ať se vyvarujete jakéhokoli fyzického kontaktu s lidmi, kterým pomáháte. 

A pochopitelně můžete třeba ve vašem domě vylepit leták s nabídnutou pomocí sousedům, nebo jim nechat lísteček za dveřmi. Vzorový leták ke stažení a vytisknutí najdete na webu pomocsousedum.cz.

Stránka Dobro.cz je pak určena výhradně pro zveřejnění poptávek a nabídek pomoci bez nároku na finanční odměnu. Služba je k dispozici bezplatně.

Český rozhlas Plus děkuje všem dobrovolníkům a lidem ochotným pomáhat.

Další informace a aktuální vývoj situace samozřejmě uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu Plus a vše najdete také na našem webu plus.rozhlas.cz. Sledovat náš můžete i na sociálních sítích Facebook, Twitter a YouTube.

Spustit audio

Související