Encyklopedie Plusu: Vše, co jste chtěli vědět o koronaviru, na jednom místě
Kde mohu v době koronaviru najít pomoc? A kde ji nabídnout?
V době nouzového stavu, a pro mnohé i povinné karantény, se mezi lidmi vzedmula obrovská vlna solidarity a ochoty si vzájemně pomáhat. Přinášíme několik tipů a doporučení, kde můžete pomoc najít, ale kde ji i naopak nabídnout.
Server Chci (po)hlídat propojuje dobrovolníky s rodiči zdravotníky, kteří potřebují pohlídat své děti. A hlídání dětí můžete také nabídnout.
Server SousedskaPomoc.cz vznikl podle iniciátorů proto, aby za pomoci dobrovolníků zajistil doručování potravin a léků nejvíc ohroženým lidem. I zde můžete pomoc najít nebo nabídnout.
Čtěte také
Další platformou pro nabízení i příjímání pomoci je stránka pomocdodomu.cz. Tady organizátoři vyzývají, ať se vyvarujete jakéhokoli fyzického kontaktu s lidmi, kterým pomáháte.
A pochopitelně můžete třeba ve vašem domě vylepit leták s nabídnutou pomocí sousedům, nebo jim nechat lísteček za dveřmi. Vzorový leták ke stažení a vytisknutí najdete na webu pomocsousedum.cz.
Stránka Dobro.cz je pak určena výhradně pro zveřejnění poptávek a nabídek pomoci bez nároku na finanční odměnu. Služba je k dispozici bezplatně.
Český rozhlas Plus děkuje všem dobrovolníkům a lidem ochotným pomáhat.
Další informace a aktuální vývoj situace samozřejmě uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu Plus a vše najdete také na našem webu plus.rozhlas.cz. Sledovat náš můžete i na sociálních sítích Facebook, Twitter a YouTube.
Související
-
Koronavirus a dezinformace: Zázračný lék zatím nemáme, česnek a další babské rady raději neriskujte
Fake news se nebojí ani koronavirové infekce. Dezinformátoři mají v těchto dnech žně. Seznamte se s bizarními „babskými“ radami a poradíme také, kde informace ověřovat.
-
Virus propagandy? The Insider se ptá: Je zrušení sankcí hlavním cílem Kremlu i důvod pomoci Italům?
Ruská státní média podle komentáře nabízejí nepříliš optimistický obraz blízké budoucnosti, ve které světovou ekonomiku v důsledku řádění viru nevyhnutelně čeká krize.
-
Mýty a koronavirus: Pití vody každou čtvrthodinu není prevence a virus se vodou nepřenáší
Koronavirus se nemůže dostat do zdrojů pitné vody. Zároveň vás ale její pravidelné pití neochrání před nákazou, jak se objevilo na internetu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.