Dvě děti farářů, dva příběhy o víře
Chodit do kostela poslouchat kázání vlastního táty? Pro děti z farářských rodin je to nedělní samozřejmost. Někdo se narodí do věřící rodiny a tradici přijme. Jiný si víru najde díky partnerovi nebo mezní životní situaci. Další se ale postupně věřícímu prostředí vzdaluje, až praktikovat přestane. Scénářů toho, jak lidé nacházejí nebo naopak ztrácejí vztah k Bohu, může být mnoho.
Co ale když dítě vyrůstá přímo v srdci církve na faře, a to v péči rodiče, pro kterého je víra povoláním? Jak vyrůstání na farách ovlivnilo jejich dětství i vztah k víře, se Martina Pouchlá ptá dvou potomků evangelických farářů.
Čtěte také
Také připomeneme 1. září jako den modliteb za péči o stvoření. Zeptáme se, jak moc se o ekologii zajímají křesťané v České republice.
Nikaragujská policie zatkla biskupa Álvareze, kritika Ortegovy vlády. Vězní i jeho spolupracovníky. Všechen movitý majetek Svatého stolce bude spravovat Vatikánská banka.
Poslechěněte si debatu i první část Vertikály v audiozáznamu.
Související
-
Na invazi v srpnu 1968 vzpomínají Mikuláš Kroupa a Daniel Herman
Už je to 54 let od srpnové noci, kdy na dlažbách našich měst duněly tanky, kdy lidé na venkově potkávali nekonečné kolony podivných vojsk.
-
Debata Vertikály o církvi a kolonialismu
Role církve v kolonialismu, omluva papeže Františka za kanadské internátní školy i potřeby potomků prvních národů – to budou témata debaty Vertikály.
-
Sexuální orientace věřících je i po třiceti letech od revoluce velmi živé téma
Jak se změnilo postavení věřících gayů a leseb, je to ještě téma? Debatují sexuoložka Dagmar Křížková a bývalý katolický kněz žijící v registrovaném partnerství Jiří Pešek.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.