Debata Plusu: České zdražování aneb Komu hrozí chudoba

10. červen 2022

Ceny potravin, energií, bydlení a vlastně všeho v Česku stále rostou. Zdražování dopadá na všechny a přibývá lidí, kteří musejí omezovat výdaje, i těch, kteří se propadají pod hranici příjmové chudoby. Pětina domácností je pak extrémně zatížená náklady na bydlení. Ukazuje to unikátní projekt Českého rozhlasu a sociologů z PAQ Research nazvaný Česko 2022: Život k nezaplacení.

Život k nezaplacení (logo)

Museli jste i vy upravit své výdaje? Dělá vláda dost pro to, aby pomohla nízkopříjmovým domácnostem? Co je pro vás život na hranici chudoby? Jak ji vůbec můžeme měřit? A nezvykli jsme si jen na příliš vysoký standard?

Debatu tentokrát vysíláme z budovy Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 2 v úterý 14. června a zúčastnit přímého přenosu a položit hostům své otázky můžete i vy. Dotazy a komentáře můžete psát už teď na e-mail plus.debaty@rozhlas.cz

Hosté Jana Bumby jsou:
Zuzana Freitas Lopesová
 (Piráti), náměstkyně ministra práce a sociálních věci 
Jana Ustohalová, novinářka, Deník N
Kamila Fialová, ekonomka, Sociologický ústav AV ČR 
Lenka Zlámalová, novinářka, Echo 24
Zuzana Vránová, zakladatelka Sousedského klubu

Nalaďte si vysílání, sledujte živý videopřenos na našem webu nebo se připojte k facebookové události.

Vstup je zdarma a registrace není potřeba.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.