Co víme o zákulisí potlačení studentského pochodu 17. listopadu 1989?
Parlamentní komise pro vyšetřování zásahu na Národní třídě v Praze 17. listopadu 1989 se snažila krátce po události vnést jasno do otázek, na které podle historiků dodnes není zcela jasná odpověď.
Co opravdu víme o zákulisí brutálního potlačení studentského pochodu? Odpovědi hledal Milan Kudrys v dokumentárním pásmu z roku 2004.
Na webu jen do 26. prosince 2024.
Související
-
Apolena Rychlíková: Češi jsou s vývojem po roce 1989 stále nespokojenější, Fiala věří na zázraky
Více než čtyři miliony lidí v Česku se narodily po roce 1989. Přesto se každý rok v období kolem 17. listopadu vracíme k různým úvahám o kvalitě a podobách demokracie.
-
Pětatřicet let Sametu. Vzpomínky osobností Moravskoslezského kraje na revoluční dny roku 1989
Vrátíme se v čase o 35 let a spolu osobnostmi z našeho regionu zavzpomínáme na revoluční dny listopadu 1989. Seriál propojují písně Karla Kryla.
-
Listopad 1989 nebyla jen „sametová revoluce“
Listopad 1989 je právem vnímán jako přelomový měsíc našich moderních dějin. Ale události, spojené s pádem komunistického režimu, nebyly tím jediným, co se tehdy dělo.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.