SERIÁL

Cesty talentů. Mozaika příběhů a životních osudů vzdálených několik let od sebe

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mažoretka Veronika Kadlecová
0:00
/
0:00

Čtyřdílný dokumentární seriál Ivana Studného představuje zajímavé osudy mladých lidí, kteří se v různých oborech postupně vypracovali. Uslyšíte celou mozaiku příběhů rozkročených do dvou etap vzdálených v čase pět let. Autor totiž právě po pěti letech hledá znovu mladé lidi, které dříve portrétoval coby zajímavé a nadané osobnosti. 

1. díl

První díl připomene jednu prohranou šachovou partii, příběh nadějného hráče Ladislava Nagye i vynikajícího elektrotechnika Marka Nováka, který svůj um zasvětil vývoji ve zdravotnictví.

2. díl

Druhý díl nabídne časosběrnou skládanku, ve které autor atraktivní zvukovou formou zobrazuje rozvoj zajímavé tvůrčí a hudební osobnosti Kristíny Dlouhé.

3. díl

Třetí díl vás zavede do tělocvičny mezi mažoretky i na muzikálové pódium. Vojta Adamčík a Jan Batysta napsali před pěti lety muzikál. Jak se jim dnes daří?

4. díl

Čtvrtý díl je věnovaný rodině Terberových zaměřené na chov a přípravu koní pro vytrvalostní dostihy. Příběh jezdkyně, která se ze sedla dostala na divadelní prkna, ale také svědectví o následcích vážného úrazu po pádu z koně i o cestách do exotických zemí na dostihy arabských koní.

Spustit audio
autor: Ivan Studený

Odebírat podcast

Související