Český rozhlas Plus překročil hranici 100 tisíc posluchačů

Plusko ladí aktuálně denně 110 tisíc lidí. Radiožurnál drží pozici jedničky v Praze.

Poslechovost Českého rozhlasu Plus i díky vám rekordně roste

Nová studia Plusu

Novináři se vlastnímu médiu věnují jen málokdy, my ale uděláme výjimku. Český rozhlas Plus má totiž důvod k oslavě – jeho poslechovost za poslední pololetí narostla na dosud rekordní čísla. Vyplývá to z aktuálního výzkumu Radioprojekt, za kterým stojí agentury STEM/MARK a Median.

Český rozhlas Plus překročil za poslední kvartál loňského a první kvartál letošního roku stotisícovou hranici denních posluchačů. Ukázaly to dnes prezentované výsledky Radioprojektu.

Plus dosáhl ve zmiňovaném období 110 tisíc posluchačů a polepšil si o téměř 20 tisíc lidí. K nárůstu poslechovosti této stanice došlo i v rámci týdenních dat, kdy se poslechovost zvýšila o 21 tisíc posluchačů na hodnotu 165 tisíc. Plus je jedinou tuzemskou stanicí, která se zaměřuje výhradně na mluvené slovo.

Velmi dobře si vede i Radiožurnál

Nejposlouchanější stanicí Českého rozhlasu je beze změny Radiožurnál. 882 tisíc denních posluchačů pro něj nadále znamená pozici rozhlasové dvojky na trhu po privátním Impulsu.

Český rozhlas Plus uslyšíte bez šumění i v některých pražských tunelech

Provoz v tunelu Blanka

Od pátku 15. února slyší řidiči vysílání Českého rozhlasu Plus i během jízdy uvnitř pražských tunelů Mrázovka, Strahovský tunel a Blanka.

Co se týká týdenní poslechovosti, ta překročila hranici půl druhého milionu lidí. Český rozhlas může být spokojen například i s čísly Dvojky, která narostla o 47 tisíc posluchačů. Jak se projeví aktuální změny ve vysílání, ukáže pochopitelně až dlouhodobý vývoj, tedy čísla prezentovaná v následujících kvartálech.

Radiožurnál si nadále drží pozici jedničky v Praze, kde mu Radioprojekt přiřkl 262 tisíc posluchačů týdně. Přední příčky v žebříčku patří stanici také v Plzeňském a Libereckém kraji.

Nejposlouchanější stanicí je Radiožurnál také v kabelových sítích a druhá pozice mu patří u příjmu rádia přes mobilní telefon nebo tablet. Nejoblíbenější regionální stanicí Českého rozhlasu je brněnské studio s více než 100 tisíci denními a 160 tisíci týdenními posluchači. Češi poslouchají rádio nejčastěji v zaměstnání, doma a při jízdě automobilem.

Spustit audio
autor: lukpo

Související