Český rozhlas Plus uslyšíte bez šumění i v některých pražských tunelech

Od pátku 15. února slyší řidiči vysílání Českého rozhlasu Plus i během jízdy uvnitř pražských tunelů Mrázovka, Strahovský tunel a Blanka.

0:00
/
0:00

„Dostal jsem zprávu od provozovatele, že v tunelovém komplexu Blanka od Smíchova až po Dejvice už je možné poslouchat na kmitočtu 92,6 FM stanici Plus,“ potvrzuje vedoucí distribuce signálu Českého rozhlasu Pavel Balíček.

Vysílání v tunelu ještě není samozřejmé, protože signál z nadzemních vysílačů se do podzemí nešíří tak dobře. „Od určité délky nebo hloubky tunelu je třeba počítat s tím, že se musí zajistit technické vybavení přímo v něm,“ vysvětluje Balíček.

Do tunelového tubusu byl instalován nový vysílač, který je na stejném kmitočtu jako vysílač na Žižkově. Plus tedy uslyšíte bez nutnosti přeladit na jinou frekvenci a bez šumění, maximálně s nepatrným zašuměním při vjezdu do tunelu, kdy se mohou oba vysílače ovlivňovat.

„Jednáme s Ředitelstvím silnic a dálnic o dalším rozšíření systému na dálniční tunely. Ve hře je třeba tunel Klimkovice na D1, nebo Panenská a Libouchec na D8 směrem na Drážďany,“ dodává Pavel Balíček.

Plus je slyšet v tunelech