Alexandr Mitrofanov: Putin chce formovat elity ze zločinců. Má to tradici

29. březen 2024

Teroristický útok v Moskvě nakonec využil Vladimir Putin k ještě většímu utahování šroubů v domácí politice. Bez důkazů označil za viníky teroru USA a NATO, které podle jeho představ využily Ukrajinu, která zase zorganizovala islamisty. 

Tyto bludy zapadají do celku Putinových výroků. Řekl, že Rusko neválčí, pouze vynuceně chrání své lidi na svých historických územích. Měl na mysli suverénní stát Ukrajinu.

Čtěte také

Tato argumentace je okopírována od Adolfa Hitlera. Putin v rozhovoru s Tuckerem Carlsonem vyjádřil pro führera pochopení, když prohlásil, že druhou světovou válku vyprovokovalo Polsko, které Hitlerovi nechtělo ustoupit, a ten neměl jiné východisko, než Polsko napadnout.

Speciální operace vraždění, věznění a vyhánění odpůrců režimu je ukončena a dopadla z hlediska Kremlu úspěšně. Boris Němcov a Alexej Navalnyj jsou mrtví, zbytek aktivních odpůrců je v lágrech, exilová opozice je roztříštěna a odtržena od Ruska.

Patnáct ran nožem

Zbývá ovšem čistka vlastních řad. Má to tradici. Ivan Hrozný rozdělil zemi na zemštinu a opričninu. Opřičníci byli carovou tajnou policií, na jeho příkaz rabovali, mučili a vraždili každého, kdo se Ivanovi znelíbil.

Čtěte také

Sociální původ opričniků byl takový, že vděčili carovi za všechno, protože jinak by se v životě neuplatnili.

Poté, co se Stalin upevnil v pozici komunistického monarchy, potřeboval se zbavit starých spolubojovníků, kteří věděli, že dříve byl nicka, nikoli Leninova pravá ruka. Nasadil mladé stranické vlky, které předtím sám instaloval do funkcí, a jejich rukama starou gardu fyzicky zlikvidoval. Mladí vlci, kteří většinou pocházeli z lůzy, mu vděčili za všechno.

Putin koncem února oznámil začátek formování nových ruských elit, které vděčí za všechno jemu. Mají to být účastníci války na Ukrajině, kteří se z velké míry verbovali mezi zločinci ve výkonu trestu.

Čtěte také

Prohlásil toto: „Měli by zaujmout vedoucí pozice v systému vzdělávání a výchovy mládeže, ve veřejných sdruženích, ve státních podnicích, byznysu, státní a obecní správě, v čele regionů, podniků a nakonec i největších domácích projektů. Takoví opravdoví hrdinové a vlastenci jsou v životě někdy docela skromní a zdrženliví, nechlubí se svými úspěchy, nepronášejí hlasitá hesla a slova. Ale v rozhodujících okamžicích dějin právě takoví lidé vystupují do popředí a přebírají odpovědnost. Takovým lidem, kteří myslí na naši zemi a žijí jejím osudem, může být Rusko v budoucnu svěřeno.“

Alexandr Mitrofanov

Nedá velkou práci najít téměř denně se opakující zprávy o tom, jak se chovají příslušníci nových elit. Je tady pěkná řádka vražd, znásilnění, řádění v rodné vísce či městě. Ve školách v roli hrdinů, ze kterých si je třeba brát příklad, působí pedofilové, vrazi, násilníci všeho druhu. Čerstvá zpráva zní, že jeden nový příslušník ruských elit po návratu domů zasadil své ženě 15 ran nožem a uřízl jí ucho. Co mi to jenom připomíná...

Autor je komentátor serveru novinky.cz

Spustit audio