Vlci a jejich budoucnost u nás
Po stopách vlků se vypravil ekologický magazín Natura. Už proto, že se o ně při nedávných cestách v regionech zajímal i prezident Petr Pavel a vyzval k zajištění rovnováhy mezi zájmy chovatelů a počtem vlků. Po tom, jaká je budoucnost těchto velkých šelem v naší krajině, na Šumavě pátrala Markéta Ševčíková.
Související
-
Do vlčích teritorií se zoologem Kutalem
Vlk provází člověka dějinami a na všech kontinentech. Když severský bůh Ódin seděl na trůnu v paláci Walhaly, u jeho nohou polehávali dva vlci.
-
Bold jedinec je „ofrklý“ vlk, nemá strach z člověka a loví ovce, popisuje zoolog Safari parku
„Vidět vlka je velká vzácnost. Je velice chytrý, teritoriální a plachý,“ říká zoologický ředitel Safari parku Jaroslav Haimy Hyjánek.
-
Vlkům se letos na území Česka dařilo. Zasahovalo sem 24 vlčích teritorií
Nejčastěji se do Čech vlci dostávají ze středoevropské nížinné populace, jejíž centrum je v západním Polsku a v Německu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://plus.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://plus.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.