Stopy kolonialismu v Kanadě
Co ve světě zanechala evropská kolonizace? Seriál Stopy kolonialismu začínáme v Kanadě, aktuálně známé coby dějiště XXI. zimních olympijských her, jinak také někdejší francouzské a později britské kolonii. A právě to, že Britové kdysi ovládli všechny francouzské osady a začali s jejich frankofonními obyvateli žít dohromady, udělalo Kanadu Kanadou. Dnes se o ní říká, že je multikulturní. Co přesně to pro druhou největší zemi světa znamená, vysvětluje doktorka Magdalena Fiřtová z Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity.
Co po sobě zanechala evropská expanze ve světě, se postupně dozvíte v novém desetidílném seriálu Stopy kolonialismu, který vysíláme v magazínu o světě, jeho rozmanitosti a problémech Sedmý světadíl.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.