Radiokniha: Milan Uhde – Rozpomínky. Co na sebe vím

Vážení posluchači Radioknihy, připravili jsme pro vás v audioarchivu opět další díly čtení na pokračování.

PŘEJÍT NA POSLECH RADIOKNIHY

Na počátku četby z obsáhlých memoárů dramatika, prozaika, vysokoškolského učitele a politika Milana Uhdeho připomeňme jeho slova, jimiž v jednom z rozhovorů vysvětloval neobvyklý titul své knihy Rozpomínky. Co na sebe vím.

Řekl: „Vzpomínání je spontánní, ale rozpomínka je něco snaživého, pracného, co se nevybavuje snadno. Vyrovnával jsem se zejména se svými chybami, se svými omyly, se svými zablouděními.“


Radioknihu s názvem Milan Uhde: Rozpomínky. Co na sebe vím můžete poslouchat do 25. dubna 2016 v audioarchivu Českého rozhlasu Plus.

V kontextu memoárové literatury není vskutku obvyklé, aby se autor se svým čtenářem a posluchačem dělil o svá případná pochybení a přehmaty, jak to ve svých pohledech do neidealizované minulosti dělá Milan Uhde, jenž se letos dožívá 80 let.

Jeho vypravování se ve svém celku stává mimořádně prokresleným obrazem naší kultury a společnosti od poválečné doby po devadesátá léta 20. století.

Desetidílnou rozhlasovou četbu z knihy Rozpomínky. Co na sebe vím připravil Ivan Němec, v režii Lukáše Kopeckého čte Igor Bareš.