Chrám lidu, Davidiáni, Óm šinrikjó a Kolonie Dignidad. To jsou čtyři nová náboženství, čtyři kulty, čtyři vůdcové a stovky mrtvých. Hnutí, která slibovala ráj a nabídla peklo. Proč lidé nekriticky obdivují jediného vůdce a proč je víra v něj vede až k vlastnímu sebezničení? Poslouchejte novou sérii Českého rozhlasu Plus Pod vlivem kultu, ve které religionista Zdeněk Vojtíšek s Adamem Šindelářem pátrají po tom, kde se v lidech bere zlo. 

Každou dubnovou sobotu po půl šesté večer a v neděli po půl desáté ráno na Plusu.

6. dubna:

Listopad 1978. 900 členů hnutí Chrám lidu zemřelo poté, co jim sebevraždu nařídil jejich vůdce Jim Jones. Více než 300 mrtvých nebylo ani 18 let. Je to jedna z největších tragédií v moderní americké historii.

13. dubna:

Konec dubna 1993.  Krvavou přestřelkou a požárem skončila razie v sídle Davidiánů v americkém městě Waco. Na konci 50denního obléhání zemřelo sedm desítek lidí včetně 20 dětí a vůdce hnutí Davida Koreshe.

20. dubna:

Březen 1995. Skupina radikálů náboženského hnutí Óm šinrikjó vypustila jedovatý plyn sarin v tokijském metru. Při nejhorším teroristickém útoku na japonském území od druhé světové války zahynulo 13 lidí a tisíce dalších měly zdravotní problémy.

27. dubna:

Rok 1988. Svět se začal dozvídat hrůzné zprávy o vraždách, mučení, otrockých pracích, ale i zneužívání dětí v Kolonii Dignidad v Chile. Na úpatí And ji založil někdejší zdravotník wehrmachtu, evangelický kazatel a pedofil v jednom Paul Schäfer.

V doprovodné části série pak uslyšíte:

  • 4. dubna 21:10: Dokument Plus – Dějiny brainwashingu I.
  • 7. dubna 8:34: Debata Vertikály
  • 11. dubna 21:10: Dokument Plus – Dějiny brainwashingu II.
  • 18. dubna 21:10: Dokument Plus – Hitlerův jasnovidec Erik Jan Hanussen
  • 25. dubna 21:10: Dokument Plus – pořad Českého rozhlasu Vltava Setkávání s Martinem C. Putnou a Zdeňkem Vojtíškem

Nejnovější články

Stránky