Ondřej Soukup: Epidemie komplikuje Putinovy plány
Epidemie koronaviru přišla do Ruska ve stejné době jako přijetí ústavních změn, které umožní ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi kandidovat ještě na další dvě volební období. Čímž by mohl v Kremlu zůstat až od obtížně představitelného roku 2036. Není to jen pouhá časová shoda. V obou případech už Rusko, a potažmo celý svět, nebude stejné.
Autor je komentátor Hospodářských novin
Související
-
Pandemie v Rusku by se mohla vyvíjet podle španělského scénář, zjistil komentátor Dvořák
Ruský prezident Vladimir Putin v úterý předsedal schůzi vlády o opatřeních v boji s novým typem koronaviru. Ani tam to nevypadá moc dobře, říká komentátor Libor Dvořák.
-
Libor Dvořák: Šíření koronaviru může ovlivnit přijetí změny ústavy v Rusku
Ruský prezident Vladimir Putin připustil, že termín hlasování o ústavních změnách by z 22. dubna mohl být při nepříznivém vývoji koronavirové krize posunut na později.
-
Alexandr Mitrofanov: Rusko a koronavirus – od bagatelizace ke znepokojení
V době, kdy v Česku už byla zavedena první omezení v souvislosti s pandemií koronaviru, vládl v Rusku klid.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.