Olga Walló: Kráčel po nestejně napjatých lanech

28. prosinec 2017

Olga Walló vypráví příběh příliš chytrého dítěte, které bylo pro svou matku argumentem bránícím ji před účinkováním v otcových filmech. Dítěte, které umí ještě před nástupem do školy číst a psát, žije ve světě literárních hrdinů Jana Žižky z Trocnova, Robinsona Crusoe a Julia Fučíka, přemýšlí o světě a bojí se, aby nebylo viděno.

Vtipná, tragikomická a zejména upřímná je výpověď hlavní hrdinky románu Kráčel po nestejně napjatých lanech, pod nímž je podepsána překladatelka, dabingová režisérka a poutavá vypravěčka Olga Walló.

V pěti dílech se před námi odkrývá vyprávění o pražském bytě, jeho zašlé slávě, o melancholicky panovačné máti, dobrácké babičce, upracovaném otci, o statku v Polabí, o strýčkovi Tončim, o komunisticky uvědomělé soudružce učitelce, o Reportáži psané na oprátce, o pionýru, o Aloisi Jiráskovi, o provinčních divadlech a jejich hercích, o Kafkovi.

Pro rozhlas vybral Petr Hanuška, redakce Jan Sulovský, hudební spolupráce Antonín Schindler, technická spolupráce mistr zvuku Zdeněk Prchlík. V úpravě a režii Michala Bureše účinkuje členka Divadla Šumperk Olga Kaštická. Pořad byl natočen roku 2007 v Českém rozhlase Olomouc.

autor: sul
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser