V Českém rozhlase Plus moderuje pořad Interview Plus a Pro a proti.
Zkušenosti s tímto typem vysílání sbíral v české redakci BBC, v níž strávil čtyři roky. Publicistické pořady moderoval i na Radiožurnálu a na Rádiu Česko. Má několikaleté zkušenosti také z tištěných médií, psal do Hospodářských novin a týdeníku Ekonom.
Do Českého rozhlasu nastoupil (poprvé) koncem minulého tisíciletí, hned po absolvování studia masové komunikace na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Studiu vděčí za kritický náhled na média a neustálé zpochybňování jejich role a smyslu.
V současné době zaujatě pozoruje epochální změny, kterými média procházejí. Je bytostně přesvědčen, že právě v době, kdy se celá mediální scéna od základů mění, roste význam veřejnoprávních médií. Stejně tak je přesvědčen, že by měla růst jejich odpovědnost a nároky na sebe sama.
Všechny články
-
Zpravodaj: V Magdeburku neútočil terorista. Místní jsou přesto naštvaní, že policie nezasáhla dříve
Německo je stále v šoku z útoku na vánoční trh v Magdeburku. Jak se jeho důsledky promítnou do německé politiky? Odpovídá zpravodaj Českého rozhlasu Václav Jabůrek.
-
Fotograf Krupař: Nikdo se nechce vzdávat, ale vidím u ukrajinských vojáků čím dál větší skepsi
„Jsem fotograf a s lidmi tak nějak žiju. A víc mě zajímá to, co dělají, než to, co říkají,“ popisuje fotograf, který dlouhodobě dokumentuje válku na ukrajinské frontě.
-
Na modelu PPP stát neušetří, říká ekonom o výstavbě dálnic. „Neřeší údržbu,“ poukazuje konzultant
Dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem je první dálnicí, vzniklou jako spolupráce veřejného a soukromého sektoru. Je to výhodné? Uvidíme za 20 let, shodují odborníci.
-
K růstu potřebujeme levné energie, ty nám ale uměle zdražuje Evropská unie, kritizuje Hrnčíř
„My jsme schopni vyrobit levné energie. Ale kvůli nastavení unijní zelené politiky se nám uměle zvyšuje jejich cena,“ dodává poslanec SPD.
-
Nová vláda Sýrie nebude horší než padlý režim, věří Syřanka. Expolitik: V pozadí je Turecko a Izrael
„Ta dlouhá, krvavá občanská válka drtila syrský lid jako takový. Rozštěpila ho,“ obává se syrský opoziční expolitik Mazen Maialeh.
-
Britové na poštu spoléhají, s omezováním služeb bude mít Křetínský problém, upozorňuje novinář
„Po desetiletí je ve velkých potížích, ať už se jedná o peníze nebo o spolehlivost. Ani po privatizaci nebyla schopná dosáhnout zisku,“ podotýká.
-
Charkov vypadá jako Berlín v roce 1945. Mír si na Ukrajině přeje stále více lidí, popisuje reportér
Ukrajinu čeká třetí zima ve válečném stavu. „Psychicky je to strašně náročné. Výrazně přibylo lidí ochotných k mírovým jednáním s Ruskem,“ říká reportér Martin Novák.
-
Smlouva s Vatikánem je výhodná jen pro církev. Umožní krýt sexuální zneužívání, naznačuje senátor
Podle senátora hrozí, že libovolná osoba může být zavázána mlčenlivostí a orgány činné v trestním řízení se ocitnou v úzkých.
-
Včerejší terorista mírotvorcem, říká Dostál o syrském lídrovi. „Musíme s ním jednat,“ míní Decroix
Musíme zjistit, co vlastně Džulání chce, říká europoslanec Ondřej Dostál z koalice Stačilo! Stabilizace země je i v našem zájmu, reaguje poslankyně Eva Decroix z ODS.
-
Syrský režim padl kvůli ekonomice, islamisté se z toho chtějí poučit, soudí Kocian z Člověka v tísni
„Oni se teď pravděpodobně budou tvářit jako konstruktivní, tolerantní a otevřená opozice, ale posledních pět let jejich vlády v Idlibu k tomu mělo daleko,“ zdůrazňuje.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »