V Českém rozhlase Plus moderuje pořad Interview Plus a Pro a proti.
Zkušenosti s tímto typem vysílání sbíral v české redakci BBC, v níž strávil čtyři roky. Publicistické pořady moderoval i na Radiožurnálu a na Rádiu Česko. Má několikaleté zkušenosti také z tištěných médií, psal do Hospodářských novin a týdeníku Ekonom.
Do Českého rozhlasu nastoupil (poprvé) koncem minulého tisíciletí, hned po absolvování studia masové komunikace na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Studiu vděčí za kritický náhled na média a neustálé zpochybňování jejich role a smyslu.
V současné době zaujatě pozoruje epochální změny, kterými média procházejí. Je bytostně přesvědčen, že právě v době, kdy se celá mediální scéna od základů mění, roste význam veřejnoprávních médií. Stejně tak je přesvědčen, že by měla růst jejich odpovědnost a nároky na sebe sama.
Všechny články
-
Evropanům chybí lídr, kterého by USA braly vážně. Musíme být pragmatičtí, vyzývá europoslanec Bžoch
„Musíme najít někoho, kdo bude schopen Trumpovi říci, že jediným diktátorem v tom konfliktu je Vladimir Putin, protože si udělal parodii na volby,“ dodává europoslanec.
-
Všechny evropské národy čekají těžké časy, ruská agrese Ukrajinou nekončí, varuje německý poslanec
„Všechny evropské národy čekají těžké časy. Ruská agrese neskončí s válkou na Ukrajině, protože Putin chce obnovit Rusko v hranicích sovětské říše,“ říká Jörg Nürnberger.
-
Trump na začátku jednání s Ruskem zahodil největší trumf, říká místopředseda Progresivního Slovenska
Podle Trumpa mohla Ukrajina už dávno uzavřít dohodu s Ruskem. „Otázka nikdy nebyla, zda šlo válku ukončit dříve, ale za jakou cenu,“ podotýká Tomáš Valášek.
-
Když opustíme Ukrajinu, otevíráme dveře válce. Je třeba méně mluvit a více dělat, vyzývá Fischer
„Lidé mají pocit, že žijeme v bezpečné době a že nám nic nehrozí. Ale bezpečnostní ohrožení jsou tady a jsou velmi vážná,“ zdůrazňuje.
-
Rusku nestačí Bělorusko nebo Pobaltí. K fyzickému vstupu do Evropy potřebuje Ukrajinu, říká Víchová
„Spojeným státům jde spíš o těch 300 miliard dolarů, které Evropané nazývají zmraženými aktivy Ruska. O nich mluví jako o reparacích pro Ukrajinu,“ míní ukrajinistka.
-
Diagnóza ADHD je sběrný koš bezradnosti, míní psycholog. Psychiatr: Je to nemoc. Nenálepkujme
„Diagnostika u psychiatra je precizní a rok od roku se zlepšuje. Psychiatr nepaušalizuje. Ale školní psychologové ADHD vnímají jinak,“ srovnává Tomáš Havelka.
-
Od technologických firem se nedá čekat samoregulace. Na AI zatím příliš nevydělávají, poukazuje Holý
„Technologické firmy teď prodávají jen slib, že vyvinou systém chytřejší než člověk, takzvanou obecnou umělou inteligenci,“ vysvětluje spoluautor podcastu Kanárci v síti.
-
V Trumpovi se probouzejí temné proudy 19. století. Mexiko se má čeho obávat, tvrdí amerikanistka
„K Mexiku má Trump úplně stejně transakční vztah jako ke všemu na světě. Probouzejí se tam temné proudy z poloviny 19. století, Mexiko se má čeho obávat,“ soudí expertka.
-
Bitcoin se nehodí pro centrální banku, myslí si ekonom. Je inovativní, hodnotí analytik
Guvernér České národní banky Aleš Michl překvapil svým výrokem o možnosti zařadit do devizových rezerv bitcoin. Je to odvážný krok a prozíravost, nebo zbytečné riziko?
-
Je normální s Bratislavou nesouhlasit, zní z ODS o ochlazení vztahů. Vondráček: „To není besídka“
Vláda Petra Fialy zatím nevidí důvod obnovovat tradici společných zasedání se slovenskou vládou Roberta Fica. Oba kabinety rozděluje zejména pohled na zahraniční politiku.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »