Nastává čas změny paradigmatu církve? Dům se otřásá a je třeba na to reagovat, soudí publicista Bedřich

19. květen 2024

Co je církev? Jsou to kněží a biskupové, nebo je církev společenství, k jehož prospěchu působí církevní hierarchové a moudří laici v respektujícím a obohacujícím vzájemném dialogu? Či je církev územím vzájemné nedůvěřivosti a ve výsledku apatie, kde se víceméně nic neděje. Jakou podobu by z hlediska vztahu kněží a laiků měla mít církev třetího tisíciletí?

Poslechněte si celou debatu Vertikály v audiozáznamu. Moderuje Eva Hůlková.

Jaké byly reakce slovenské církve na útok na premiéra Fica? A jakou hrála v posledních letech roli ve formování slovenské společnosti? Zeptáme se v magazínu Vertikály. V nejlidnatější zemi světa trvají volby dlouhých sedm týdnů. Mluvit budeme tedy i o tom, nakolik je v Indii náboženství srostlé s politikou. A že židovské komunitě v irském Dublinu slouží tóra z Brandýsa nad Labem. Moderuje Naděžda Hávová.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.