Možnosti popularizace vědy

Facebooková stránka Elisy Andrew

Facebookový profil s trošku provokativním názvem "I fucking love science" má už hodně přes čtyři miliony fanoušků.

Vtipnými fotkami a nejrůznějšími citáty, které odkazují k aktuálním vědeckým výzkumům a tématům, ho denně plní Elise Andrew. A je v tom mimořádně úspěšná. Počty fanoušků, laiků i sdílení každým dnem rostou. Čtyřiadvacetiletá Elise prý přibližně před rokem založila dnes už populární profil kvůli kamarádům, kteří si stěžovali na její neustálé „postování“ příspěvků o vědě na facebooku.

Dnes už je známou internetovou popularizátorkou vědy a minulý týden byla také hostem Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia film Olomouc. Jak v současnosti efektivě popularizovat vědu prostřednictvím nových médií? Na to se jí ptala Tamara Urválková.

Do budoucna Elise plánuje vytvořit webovou stránku s vědeckým zpravodajstvím, která by měla podobný charakter jako IFLS. Byla by vtipná a otevřená každému. V současnosti ji však víc než cokoliv jiného omezuje nedostatek času. Elise, která původně vystudovala biologii, je totiž kromě spravování stránky „I fucking love science“ zaměstnaná na plný úvazek jako redaktorka prestižního vědeckého časopisu The Scientist.

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina popularizace vědy