Klíč k domestikaci psa

Pes, ilustrační foto
Pes, ilustrační foto

Většina psů má stejně jako maso ráda piškoty a sušenky, které jsou bohaté na škrob. A právě obliba škrobu mohla podle nové studie sehrát klíčovou roli v domestikaci psa.

Domestikace psa byla jedním z milníků lidské evoluce. Genetické studie vypovídají o tom, že k ní došlo asi před 10 000 lety v jihovýchodní Asii nebo na Středním východě. Otázkou ale je, jak domestikace probíhala. Příběhy o našich předcích, kteří nacházeli a vychovávali vlčí štěňátka, jsou oblíbené. Stačilo by to ale na to, aby se z divokých a plachých vlků stali krotcí psi, kteří lnou ke svým lidským společníkům? Srovnání genomu 14 plemen psů s vlky, na kterém spolupracovali švédští, norští a američtí vědci, naznačuje, že na domestikaci psa se významně podílely genetické faktory.

Většina genů, kterými se pes liší od vlka, je spojena s vývojem a funkcemi mozku. Tyto geny mohou souviset s odlišnostmi chování obou druhů. Psy od vlků však kupodivu odlišují také geny, které se podílejí na trávení škrobu. Zmnožení kopií genů či mutace v některých z nich způsobily, že psi tráví škrob lépe než vlci. Je proto možné, že sídliště prvních zemědělců přitahovala především vlky se schopností trávit škrob, kteří se přiživovali na zbytcích jídla. Tito jedinci se pak stali základem pro vznik domácího psa.

Zdroj: Nature