Každý by si měl najít váhu, ve které je mu dobře, a netrápit duši, radí zakladatelka Stop obezitě
„Odmala jsem měla kila navíc, ráda jsem jedla, měla jsem to v genech, ale rodiče mě i tak vedli k pohybu a snažili se mě v jídle omezovat. Vystudovala jsem psychologii, zjistila o kognitivně behaviorální terapii a vytvořila metodiku, která je tak laskavá, že se jí sama řídím,“ popisuje zakladatelka společnosti STOB - Stop obezitě Iva Málková.
„Každý by si měl vyhmátnout váhu, která je mu vlastní. Je to do genetikou, životním stylem. A tam někde by se měl člověk ustálit. Já vím, že pro mě je to 75 kilo, že méně nemá smysl. Můžu zhubnout dvě tři kila a hned je zase naberu. O Vánocích naberu dvě tři kila a zase je zhubnu, když se trochu omezím,“ vysvětluje zásady svého přístupu Málková.
Čtěte také
Její heslo je hubnout s rozumem a odmítá proto nárazové diety.
„Trpí tím nejen tělo, ale i duše. Dnes máme na výběr potraviny, ze kterých si lidé mohou sestavit jídelníček, který je nutričně výhodný a lidem chutná. Nemusí vyřadit to, co mají rádi. Vyřadit pečivo, protože držím z vlastní vůle bezlepkovou dietu, i když mám pečivo rád, to opravdu škodí i duši a je to příklad černobílého myšlení: buď držím dietu, anebo mě to přestane bavit, přejídám se a hubnu celý život,“ kritizuje Málková.
Jak její společnost STOB vznikala? A co dnes Málková lidem radí? Poslechněte si Hovory Andrey Skalické.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka