Julia Ioffe

Novinářka a spisovatelka / Journalist and writer

Julia Ioffe je v Rusku narozená americká novinářka, která se věnuje tématům národní bezpečnosti a zahraniční politiky pro časopis GQ.

V roce 2005, na začátku své kariéry, ověřovala Ioffe data pro New Yorker. Během posledních let publikovala články pro New Yorker, New York Times, časopis New York Times, Washington Post, Foreign Policy, Bloomberg, Forbes, GQ, The New Republic, Politico, Buzzfeed, Huffington Post Higline a The Atlantic. Ioffe strávila tři roky v Moskvě, od roku 2009 do roku 2012, kde pracovala jako zpravodajka pro New Yorker a Foreign Policy. V roce 2012 se vrátila do USA a stala se seniorní editorkou The New Republic ve Washington D.C. Mezi lety 2016 a 2019 pracovala a psala články pro Politico, působila jako zpravodajka pro zahraniční politiky a národní bezpečnost v časopise The Atlantic a politická reportérka pro GQ.

V březnu 2018 vyhlásil Ecco – součást HarperCollins, že bude ve spolupráci s Ioffe vydávat knihu s názvem Russia Girl, která by měla vyjít v roce 2020.

Julia Ioffe is a Russian-born American journalist who covers national security and foreign policy topics for GQ magazine.

Ioffe began her career as a fact-checker for The New Yorker in 2005. Over the years, she contributed articles to The New Yorker, The New York Times, The New York Times Magazine, The Washington Post, Foreign Policy, Bloomberg BusinessWeek, Forbes, GQ, The New Republic, Politico, Buzzfeed, Huffington Post Highline and The Atlantic. Ioffe spent three years in Moscow, from 2009 to 2012, working as a correspondent for The New Yorker and Foreign Policy. In 2012, she returned to the U.S. and became a senior editor for The New Republic in Washington, D.C. From 2016 to 2019, she worked as a contributing writer at Politico Magazine, as a national security, foreign policy and politics correspondent for The Atlantic, and as a political reporter for GQ.

In March 2018 Ecco, an imprint of HarperCollins, announced a book deal with Ioffe. The book, Russia Girl, is slated for publication in 2020.

Sledujte nás

Další osobnosti