Jak probíhají maturity? Měli studenti dost času, nebo ne?
Na začátku týdne se na českých středních školách a konzervatořích rozjely maturitní a závěrečné zkoušky. Termíny posunula pandemie, ale laik by řekl, že studenti, kteří běžně maturují v květnu, tak měli na přípravu víc času. Opravdu to tak bylo?
Čtěte také
V anketách a reportážích slyšíme protichůdné názory.
Někteří studenti mluví o tom, jak měli málo času a škola jim s přípravou moc nepomohla. Jsou takoví, kteří to naopak chválí s tím, že měli víc času. Záleží tedy na každém, jak to pojal, nebo jde říct nějaké celkové hodnocení?
Pokud letos odpadají některé části maturit, budou mít pak zkoušky stejnou hodnotu, jako v jiných letech? Jsou rozdíly mezi školami? Jsou už známé nějaké předběžné výsledky?
Hosty Speciálu Plusu tak byli ředitelka Cermatu Michaela Kleňhová, ředitelka pražského Gymnázia nad Štolou a předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová a Karel Gargulák ze společnosti EduIn, která se zabývá podporou vzdělávání. Moderuje Jan Bumba.
Související
-
Druhým dnem v Česku pokračují státní maturity. Maturanti zasedli do lavic i v Plzeňském kraji
V Plzeňském kraji se zkouška dospělosti týká asi 3600 maturantů. Kvůli koronaviru se letošní maturity konají o měsíc později. Samozřejmě za přísných hygienických podmínek.
-
Nepředpokládáme, že bychom zmírňovali kritéria pro hodnocení maturit, ujišťuje ředitelka CERMAT
Žáci byli ve stresu, na druhou stranu měli o měsíc víc na přípravu, říká ředitelka Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Michaela Kleňhová.
-
Česko se učí online. Co by si školství mělo z nových zkušeností odnést?
Už příští týden půjdou středoškoláci k maturitám. Jak moc jejich přípravu ovlivnila vzdálená výuka? A jak by se měly školy poučit z nuceného přechodu do online světa?