HLASUJTE: Zlevní nižší sazba DPH u piva taky to čepované?
Štamgasti si mají pohlídat, jestli v jejich restauraci zlevní pivo. S cenou by měli jít dolů hospodští po květnovém snížení DPH na čepované pivo o 10 %.
Ke zlevňování vyzval restauratéry premiér Andrej Babiš (ANO). Odpověděl tak na výhrady opozice, která vládu kritizuje za zmatky v sazbách DPH na pivo.
Dnešní Radiofórum se ptá:
Bude od května pivo levnější, nebo ne? Je podle vás správné, že u čepovaného piva vypitého v hospodě bude platit nižší sazba DPH (10 %) než u stejného nápoje odneseného domů (21 %)? Podpoří snížená sazba na točené pivo vesnické hospodské, nebo ne?
Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.