HLASUJTE: Využíváte více mobilní data, nebo wi-fi?

Poslechněte si celé Radiofórum
Proč jsou mobilní data v ČR drahá? S neotřelým zdůvodněním přišla ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (ANO): Za drahá mobilní data mohou zákazníci, kteří raději používají wi-fi.
Její výrok zaskočil i premiéra Andreje Babiše. Zlevnění mobilních dat označuje za vládní prioritu, stále ale data u nás patří k nejdražším v Evropě.
Ministryně svůj výrok upřesňovala ve včerejším vysílání Českého rozhlasu Plus. Chtěla prý pouze vysvětlit, jak se k cenám za data stavějí operátoři.
Radiofórum se vás proto ptá:
Co si myslíte o výroku ministryně Marty Novákové? Proč jsou podle vás data v ČR drahá? A proč se nedaří je zlevnit?
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.