HLASUJTE: Vadí vám, co o vás Facebook ví? Nebo to neřešíte?

Sociální síť facebook je přístupná z mobilu i z počítače. (Ilustrační snímek)
Sociální síť facebook je přístupná z mobilu i z počítače. (Ilustrační snímek)
0:00
/
0:00

Jeden ze zakladatelů Applu Steve Wozniak se nedávno vyjádřil velmi kriticky na adresu schraňování dat moderními zařízeními. Varoval ale i před používáním Facebooku, protože ztrácíme soukromí.

Lidé stále méně používají Facebook. Možná za to můžou skandály společnosti

Cambridge Analytica a Facebook

Podle zjištění webu Guardian se užívání Facebooku v posledním roce prudce snížilo, a to i navzdory oficiálním informacím Facebooku, který hlásí nárůst v počtu aktivních uživatelů.

Mobilní zařízení vás prý trvale monitorují a data slouží nejen vám, ale i inzerentům. Řekl, že by si uměl představit situaci, kdy bude daná služba či produkt dražší, pokud to bude znamenat vyšší soukromí a ochranu osobních dat před sledováním. Mnoho internetových služeb je zdarma, jen protože je zaplatí reklamy.

Za přítomnost na sociálních sítích lidé platí osobními informacemi. Podle Wozniaka je tato cena příliš vysoká vzhledem k tomu, co lidé doopravdy dostávají. 

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Řešíte podobné otázky, nebo ne? Bojíte se o osobní data a tak uvažujete o odchodu? Vadí vám sbírání osobních dat na sociálních sítích? Proč sítě vůbec používáte a měly by se podmínky změnit?   

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Související