HLASUJTE: Souhlasíte s prezidentovým rozhodnutím nejmenovat Šmardu ministrem kultury?

15. srpen 2019

Prezident požaduje, aby mu předseda ČSSD Jan Hamáček, prostřednictvím premiéra Andreje Babiše, navrhl kandidáta, který bude splňovat alespoň „elementární odborné předpoklady“ na post ministra kultury. Michala Šmardu tak ministrem nejmenuje, protože se „nikdy problematikou kultury nezabýval“.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček to ve středu uvedl na svém Facebooku. 

Čtěte také

Hamáček rozhodnutí komentoval slovy: „Pan prezident například v minulosti jmenoval Karlu Šlechtovou ministryní obrany a neměla v oblasti obrany žádné zkušenosti. Ministr musí být především dobrý manažer a to pan Šmarda jako úspěšný komunální politik být může.“

Předseda sociální demokracie dodal, že žijeme v parlamentní demokracií. „Za vládu odpovídá premiér a vybírá své ministry. Předsednictvo ČSSD navrhlo na ministra kultury Michala Šmardu, premiér odeslal návrh na jmenování prezidentovi a ten by měl nyní postupovat podle ústavy.“

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Co si o prezidentově rozhodnutí Michala Šmardu nejmenovat myslíte? O čem tohle rozhodnutí vypovídá? Co je podle vás nutné k vedení ministerstva kultury? Potřebuje mít kandidát dobré manažerské schopnosti, nebo odborné znalosti z resortu? V jakém poměru by obě zkušenosti u kandidáta měly být? Jak by teď měl zareagovat premiér Andrej Babiš? 

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

autor: Český rozhlas Plus
Spustit audio

Související