HLASUJTE: Sledujete předvolební průzkumy a modely, nebo ne?

Volební model agentury Kantar CZ pro Českou televizi
Volební model agentury Kantar CZ pro Českou televizi

Komunisté by poprvé od roku 1989 nepřekročili pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar CZ pro Českou televizi.

Předseda KSČM Vojtěch Filip považuje průzkum za nedůvěryhodný. Z dalších stran se na hranici volitelnosti pohybují také STAN, KDU-ČSL a TOP 09. Sociální demokraté dosáhli 6 %. Na Twitteru to vydávali za důkaz, že vládní krize neotřásla jejich preferencemi.

Průzkumu se zúčastnilo 847 respondentů. Volby by teď s 30 % podporou vyhrálo hnutí ANO, oproti červnovému průzkumu si polepšilo o 4,5 procentního bodu.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Kde vidíte příčinu klesající podpory pro KSČM v průzkumech veřejného mínění? Není to jen statistická chyba? Proč teď postihuje nezájem voličů víc levicové strany? Přihlížíte při rozhodování před volbami také k průzkumům veřejného mínění? Jak podle vás průzkumy preferencí ovlivňují práci politiků?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Související