HLASUJTE: Podařilo se podle vás na sjezdu uklidnit vztahy mezi ČSSD a prezidentem?

4. březen 2019
Radiofórum

Jan Hamáček dál povede ČSSD. Místopředsedy strany se na víkendovém sjezdu strany v Hradci Králové stali Michal Šmarda, Jana Maláčová, Ondřej Veselý a Tomáš Petříček.

Radko Kubičko: Spokojená ČSSD po spokojeném sjezdu. A spokojená vláda

Projevu staronového předsedy ČSSD Jana Hamáčka o stavu strany v úvodu sjezdu přihlížel i prezident Miloš Zeman

Obě vládní strany mají za sebou sjezdy. I když se na nich hodně mluvilo, i o vládě, asi stéblo trávy by neleželo jinak, kdyby se vůbec nekonaly. ANO i ČSSD jsou se svým vládním působením natolik spokojeny, že stranické problémy se odkládají na neurčito.

Prezident Miloš Zeman ve svém vystoupení uvedl, že bude ČSSD volit v evropských volbách. Sociální demokracii vyzval, aby nezapomínala na své tradiční voliče, které někdy opomíjela ve prospěch liberálů a menšin. Někteří straníci o jeho vystoupení mluvili jako o „zakopání válečné sekery“ mezi prezidentem a ČSSD.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:  

  • Sledovali jste sjezd ČSSD, nebo ne?
  • Jak hodnotíte, že se jejími místopředsedy stali dva ministři: práce a sociálních věcí Maláčová a zahraničí Petříček?
  • Podařilo se podle vás zakopat „válečnou sekeru“ mezi Milošem Zemanem a ČSSD, nebo ne?
  • Souhlasíte, nebo nesouhlasíte s Jaroslavem Foldynou, podle kterého strana zapomněla na tradiční voliče a zamířila k neomarxismu?
  • A co si myslíte o tom, že se sociální demokraté ve svém manifestu vymezili vůči „hnutím na jedno použití“ a „politickým šmejdům“? 

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34.

autor: Český rozhlas Plus
Spustit audio

Související